giriş yivi

Kullanım örnekleri

giriş yivi
lead-in groove
icon arrow

lead-in

Part Of Speech: noun


Definition: An introduction; something that leads into the beginning of something.

Example: After the long lead-in, the climax of the story was a disappointment.


Definition: A region of data at the beginning of a compact disc, holding the table of contents.


Definition: A short phrase that begins the caption of a photograph.

icon arrow

groove

Phonetic: "/ɡɹuːv/"

Part Of Speech: noun


Definition: A long, narrow channel or depression; e.g., such a slot cut into a hard material to provide a location for an engineering component, a tyre groove, or a geological channel or depression.


Definition: A fixed routine.


Definition: The middle of the strike zone in baseball where a pitch is most easily hit.


Definition: A pronounced, enjoyable rhythm.


Definition: A shaft or excavation.


Definition: A racing line, a path across the racing circuit's surface that a racecar will usually track on. (Note: There may be multiple grooves on any particular circuit or segment of circuit)

icon arrow

groove

Phonetic: "/ɡɹuːv/"

Part Of Speech: verb


Definition: To cut a groove or channel in; to form into channels or grooves; to furrow.


Definition: To perform, dance to, or enjoy rhythmic music.

Example: I was just starting to groove to the band when we had to leave.

Türkçe-İngilizce Şarkı Sözleri Çevirmeni

Çevirinize ince ayar yapmak için yerleşik sözlükleri kullanın: Tek tıklamayla eşanlamlılar ve örneklerle bağlam içi çeviriler, anlamlar, telaffuz ve diğer dil özelliklerinde sorunsuz bir şekilde uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Kesinlikle ücretsiz, hızlı ve doğru çevirmen!

Çevirinin anadilde gerçek anlamda ses çıkarabilmesi için dilsel doğruluğun yanı sıra kültürel özellikler ve bilginin de sağlanması esastır. Bu yüzden dilin nüanslarını bilen İngiltere'den tercümanlarla çalışıyoruz. Türkçe ve İngilizce tercümanlarımız, çeviride hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlamak için sorularınızı yanıtlamak ve açıklamalar sağlamak için her zaman hazırdır. Tercümanımızın rekor sürede doğru çeviriler sunabilmesinden ve bunun hızlı, güvenli ve tamamen ücretsiz olmasından gurur duyuyoruz! Kullanıcılarımızı önemsiyoruz.Belki tercümanlık mesleğinde ustalaşmak istersiniz? Sitemizle eğitiminiz hızlı ve kolay olacak! Çevirmenler çeviri yaparken çeşitli becerilere ve materyallere ihtiyaç duyarlar. Çevirmenlerin genel özellikleri çevrilecek olan erek dile ve kaynak dile çok iyi hakim olmak, okuduklarını ve duyduklarını iyi anlamak ve iyi bir hafızaya sahip olmaktır. Fonetik, gramer ve cümlelerdeki kelime örnekleriyle birlikte kapsamlı bir kelime, deyim ve ifade kitaplığına sahip çevirmenimiz ilk kez kullanışlı bir materyal olarak kullanılabilir.Türkçe - İngilizce çevirmenimiz birçok dilbilimci ve geliştiricinin ürünüdür. Herhangi bir cümleyi, kelimeyi veya metnin tamamını hızlı ve tamamen ücretsiz çevirin! Çevirmenimiz 800'den fazla farklı dili anlamaktadır. Program medyadan büyük miktarda bilgi kullanır, bu nedenle tüm dünya haberlerini kapsar.