fisión binaria

Kullanım örnekleri

fisión binaria
binary fission
icon arrow

binary

Phonetic: "/ˈbaɪ.nə.ɹɪ/"

Part Of Speech: noun


Definition: A thing which can have only (one or the other of) two values.


Definition: The bijective base-2 numeral system, which uses only the digits 0 and 1.


Definition: An executable computer file.


Definition: A satellite system consisting of two stars or other bodies orbiting each other.

icon arrow

binary

Phonetic: "/ˈbaɪ.nə.ɹɪ/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Being in a state of one of two mutually exclusive conditions such as on or off, true or false, molten or frozen, presence or absence of a signal.

Example: Binary states are often represented as 1 and 0 in computer science.


Definition: Concerning logic whose subject matter concerns binary states.


Definition: Concerning numbers and calculations using the binary number system.


Definition: Having two equally important parts; related to something with two parts.

Example: A binary statistical distribution has only two categories.


Definition: (computer engineering) Of an operation, function, procedure or logic gate, taking exactly two operands, arguments, parameters or inputs; having domain of dimension 2.

Example: Division of reals is a binary operation.


Definition: Of data, consisting coded values (e.g. machine code) not interpretable as plain or ASCII text (e.g. source code).

Example: He downloaded the binary distribution for Linux, then burned it to DVD.


Definition: Focusing on two mutually exclusive conditions.

Example: He has a very binary understanding of gender.

icon arrow

fission

Phonetic: "/ˈfɪʃən/"

Part Of Speech: noun


Definition: The process whereby one item splits to become two.


Definition: Short for nuclear fission: The process of splitting the nucleus of an atom into smaller particles.


Definition: The process by which a bacterium splits to form two daughter cells.

icon arrow

fission

Phonetic: "/ˈfɪʃən/"

Part Of Speech: verb


Definition: To cause to undergo fission.


Definition: To undergo fission.

Türkçe'den İngilizce'ye Çevirmen

Hızlı bir İngilizce'den Türkçe'ye çeviriye ihtiyacınız olduğunda arkadaşlarınıza ve ajanslara başvurmayı bırakın. Kendinizi uygulamamızla donatın ve bunu kendiniz, daha hızlı ve daha doğru bir şekilde yapmak için devasa kitaplığımızdan yararlanın. Uygulamalarımız iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch ile yerel olarak entegre olur. Ayrıca, sınıfının en iyisi Safari, Chrome, Firefox, Opera ve Edge uzantılarımızla favori tarayıcınızı özelleştirebilirsiniz. Facebook sayfamızı ziyaret edin ve sütunumuzu okuyun - yeni gönderilerimizden bazıları burada görünecek. Teşekkürler!

Çevirinin anadilde gerçek anlamda ses çıkarabilmesi için dilsel doğruluğun yanı sıra kültürel özellikler ve bilginin de sağlanması esastır. Bu yüzden dilin nüanslarını bilen İngiltere'den tercümanlarla çalışıyoruz. Türkçe ve İngilizce tercümanlarımız, çeviride hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlamak için sorularınızı yanıtlamak ve açıklamalar sağlamak için her zaman hazırdır. Tercümanımızın rekor sürede doğru çeviriler sunabilmesinden ve bunun hızlı, güvenli ve tamamen ücretsiz olmasından gurur duyuyoruz! Kullanıcılarımızı önemsiyoruz.Çevirilerinizi daha da iyi hale getirmek için özel olarak tasarlanmış arayüzümüzün yeni özelliklerine göz atın. Doğal olarak, hizmetimiz ücretsiz kalır ve ayrıca bir uygulama olarak da mevcuttur. Tüm özellikler, çeşitli ortak dillerin kombinasyonları için yerel olarak mevcuttur. Diğer özellikler ve dil kombinasyonları aşağıdadır. Hangi dile çeviri yaparsanız yapın, ortaya çıkan metin çevrimiçi sözlüğümüze bağlanır. Anlamları ve diğer cümlelerdeki kullanımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çıktı metin kutusundaki tek tek kelimeler ayrıntılı olarak analiz edilir. Her şey tamamen ayrıntılı ve gerekirse test edilmiştir!Belki tercümanlık mesleğinde ustalaşmak istersiniz? Sitemizle eğitiminiz hızlı ve kolay olacak! Çevirmenler çeviri yaparken çeşitli becerilere ve materyallere ihtiyaç duyarlar. Çevirmenlerin genel özellikleri çevrilecek olan erek dile ve kaynak dile çok iyi hakim olmak, okuduklarını ve duyduklarını iyi anlamak ve iyi bir hafızaya sahip olmaktır. Fonetik, gramer ve cümlelerdeki kelime örnekleriyle birlikte kapsamlı bir kelime, deyim ve ifade kitaplığına sahip çevirmenimiz ilk kez kullanışlı bir materyal olarak kullanılabilir.