çıkma çatı

Kullanım örnekleri

çıkma çatı
cantilever roof
icon arrow

cantilever

Phonetic: "/ˈkantɪliːvə/"

Part Of Speech: noun


Definition: A beam anchored at one end and projecting into space, such as a long bracket projecting from a wall to support a balcony.


Definition: A beam anchored at one end and used as a lever within a microelectromechanical system.


Definition: A technique, similar to the spread eagle, in which the skater travels along a deep edge with knees bent and bends their back backwards, parallel to the ice.

icon arrow

cantilever

Phonetic: "/ˈkantɪliːvə/"

Part Of Speech: verb


Definition: To project (something) in the manner of or by means of a cantilever.

icon arrow

roof

Phonetic: "/ɹuːf/"

Part Of Speech: noun


Definition: The external covering at the top of a building.

Example: The roof was blown off by the tornado.


Definition: The top external level of a building.

Example: Let's go up to the roof.


Definition: The upper part of a cavity.

Example: The palate is the roof of the mouth.


Definition: The surface or bed of rock immediately overlying a bed of coal or a flat vein.


Definition: (rockclimbing) An overhanging rock wall

Türkçe-İngilizce Şarkı Sözleri Çevirmeni

Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!

Belki tercümanlık mesleğinde ustalaşmak istersiniz? Sitemizle eğitiminiz hızlı ve kolay olacak! Çevirmenler çeviri yaparken çeşitli becerilere ve materyallere ihtiyaç duyarlar. Çevirmenlerin genel özellikleri çevrilecek olan erek dile ve kaynak dile çok iyi hakim olmak, okuduklarını ve duyduklarını iyi anlamak ve iyi bir hafızaya sahip olmaktır. Fonetik, gramer ve cümlelerdeki kelime örnekleriyle birlikte kapsamlı bir kelime, deyim ve ifade kitaplığına sahip çevirmenimiz ilk kez kullanışlı bir materyal olarak kullanılabilir.İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!